Powszechnie uważano, że masaż bańką chińską idealnie sprawdza się na okolice brzucha i niweluje cellulit. Oczywiście to nie jedyne zastosowanie też metody. Używa się jej również w celu likwidacji bólu kręgosłupa czy mięśni.

Czym właściwie jest bańka chińska ?

Ten przedmiot to odmiana bańki próżniowej, której zadaniem jest wysysanie powietrza pod ciśnieniem. Bańka chińska może być wykonana z gumy, bambusa, a nawet szkła. Najczęściej kształtem przypomina kule i posiada zaokrąglone brzegi, które pozwalają na swobodne zassanie skóry.  Masaż bańką chińską przypomina stosowaną przez naszych dziadków metodę leczenia przeziębienia oraz chorób płuc.

Jakie zastosowanie ma masaż bańką chińską ?

Masaż bańką chińską ma szerokie zastosowanie, zarówno w kosmetologii, jak i w lecznictwie. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, a więc idealnie sprawdzają się w leczeniu dolegliwości kręgosłupa oraz problemami z bólem mięśni i stawów. Oczywiście jest to też niezawodny sposób leczenia problemów płuc. Masaż bańka chińską znany był już przez naszych dziadków i pradziadków, którzy widzieli w nim działania lecznicze.  Pomaga też w przywróceniu prawidłowego krążenia krwi. Masaż bańką chińską używany jest również w kosmetologii. Szczególnie do redukcji tłuszczu z wielu partii ciała . Ponadto modeluje sylwetkę i zmniejsza rozstępy, które są problemem wielu kobiet w dzisiejszych czasach.

Masaż bańką chińska ma wiele zalet. Może być zarówno metodą na poprawę wyglądu naszego ciała, jak i sposobem na wyleczenie wielu chorób.

Zajrzyj na stronę wybierz miejscowość, w której jesteś i ciesz się z relaksującego masażu bańką chińską.

  Aranżacje kuchni i ciekawe rozwiązania